Mocny zespół to podstawa!

Nasz Klub powstał w 2013 roku i z roku na rok coraz bardziej się rozrasta i podejmuje nowe wyzwania. Naszym celem jest wspieranie rozwoju młodych zawodników oraz spopularyzowanie ogólnopojętej wspinaczki. Obecnie możemy pochwalić się licznymi sukcesami naszych zawodników oraz bardzo dobrze wykwalifikowaną kadrą.

Dobromir Bujak

Prezes Zarządu

Marianna Wieczorek

Skarbnik Zarządu

Anna Piec

Manager

Milosz Bujak

Kierownik ds. Personalnych

Dominika

Marketing Manager

Angelika 

Pracownik biurowy

Marek Ch.

Trener

Maro S.

Routesetter

Jaro

Routesetter

Melon

Routesetter

Maciek

Routesetter

Pawel

Operator

Szymon

Operator

Maciek

Operator

Julka

Operator

Seba

Operator

Wika

Recepcjonistka

Klub Sportowy Skarpa Bytom

Prowadzimy działalność sportową w dyscyplinach szeroko pojętej wspinaczki oraz sportów siłowych. Aktualnie klub liczy 60-ciu zawodników w różnym wieku, a szóstka z nich reprezentuje klub na arenie międzynarodowej, jako członkowie Kadry Narodowej. Nasi zawodnicy zdobywają regularnie miejsca na podium Pucharów Europy Juniorów. W 2020 roku w Ogólnopolskim Systemie Sportu Młodzieżowego klasyfikacji we wspinaczce sportowej, zajęliśmy drugie miejsce. Natomiast w 2021 roku zdobyliśmy 2 miejsce w klasyfikacji generalnej Klubów w Mistrzostwach Polski.

Klub Sportowy Skarpa Bytom jest współtwórcą pierwszych i jedynych w Polsce klas o profilu Wspinaczka Sportowa w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Bytomiu. Nie ograniczamy się jedynie do sztucznych ścian. Nasi reprezentanci już od najmłodszych lat regularnie wyjeżdżają w różne rejony skalne w Polsce i za granicą. Mamy kilku zawodników od kategorii Junior Młodszy, których umiejętności pozwalają na wspinanie się na poziomie 8a, co pozwoliło im dołączyć do grona Kadry Narodowej Skalnej. Z kolei jeden z Seniorów może pochwalić się przejściami powyżej 9a (np. Stal Mielec 9a+, Sprawa Honoru 9).

Dotychczas zawodnicy trenowali w hali sportowej w Bytomiu o powierzchni użytkowej 450 m2. Aktualnie przenieśliśmy się do nowopowstałego Centrum Sportów Wspinaczkowych, które mieści się na terenie dawnej Kopalni Węgla Kamiennego „Rozbark” w Bytomiu. Jest to jeden z największych tego typu obiektów w Europie o powierzchni wspinaczkowej ponad 3 000 m2 . Obiekt ten pozwala na lepsze przygotowanie zawodników, a także organizowanie zawodów w każdej ze wspinaczkowych dyscyplin olimpijskich, zarówno wewnątrz budynku, jak i na świeżym powietrzu. Dodatkowo ściana wspinaczkowa jako jedyna w Polsce jest dostosowana do potrzeb i rozgrywania zawodów osób niepełnosprawnych. W kompleksie znajduje się również sala crossfit, siłownia, sauny, strefa: Street Workout, Parkour, biegów OCR, bieżnia zewnętrzna i tor do jeżdżenia na rolkach oraz wiele innych udogodnień umożliwiających podniesienie sprawności fizycznej zawodników. Liczymy, że obiekt będzie przyciągał zainteresowanie osób z całej Polski i Europy, a uzupełnieniem jest budynek szkoleniowo – noclegowy Przy Skarpie – Rozbark (gdzie można zorganizować imprezy okolicznościowe, szkolenia, konferencje, spotkania itp.). Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

Nowości
w Skarpie Bytom

Sprawdź co nowego w naszej placówce i jakie wydarzenia czekają na Ciebie w najbliższym czasie!

Skarpa Bytom – najlepsze centrum wspinaczkowe na południu Polski

Czytaj artykuł

Dotacje unijne:

Wartość: projektu: 11 541 256,15 PLN

Wartość: projektu: 6 620 735,80PLN

Wartość: projektu: 1 043 655,00 PLN

Wartość: projektu: 1 269 064,80 zł PLN

Bądź z nami na bieżąco!