ŚLĄSKA LIGA BULDEROWA

JUŻ 07.12.2013 (SOBOTA) ZAPRASZAMY NA KOLEJNĄ EDYCJĘ ŚLĄSKIEJ LIGI BOULDEROWEJ W NASZYM OBIEKCIE.

 W ZWIĄZKU Z TYM ŚCIANKA WSPINACZKOWA BĘDZIE NIEDOSTĘPNA DLA OSÓB NIE BIORĄCYCH UDZIAŁU W LIDZE.


TESTOWANIE BOULDERU

Uwaga!! Mamy dla was propozycję nie do odrzucenia!! J

W związku z wielkim otwarciem ścianki boulderowej, pragniemy ogłosić, że przez pierwsze dwa tygodnie funkcjonowania boulderu tj. 31.10 – 13.11 wszystkie osoby, które spełnią poniższe warunki mają wjazd na boulder za friko*!

 

1. W recepcji na 1 piętrze zgłoś obsłudze, że chcesz przetestować boulder.

2. Dostaniesz formularz, który będzie trzeba wypełnić i zostawić personelowi.

3. Podczas boulderowania zrób sobie fotkę (albo lepiej niech ci ją zrobi osoba towarzysząca), obojętnie czym J  – aparatem, telefonem, tabletem.

4. Udostępnij fotkę na swoim profilu na facebooku lub na profilu znajomego i oznacz ją skarpą centrum sportu.

5. Polub skarpę na naszym profilu na facebooku.

 

Mamy nadzieje, że nasze warunki nie są zbyt wymagające J. Zapraszamy.

 

*wstęp bezpłatny dotyczy tylko ścianki boulderowej.

PUCHAR POLSKI MŁODZIKÓW I DZIECI WE WSPINACZCE SPORTOWEJ NA CZAS

W ubiegłą sobotę tj. 12 października w Bytomiu rozegrane zostały zawody wspinaczkowe Puchar Młodzików i Dzieci objętych patronatem Prezydenta Miasta Bytomia oraz Polskiego Związku Alpinizmu organizowanych przez Skarpa Centrum Sportu w Bytomiu we współpracy z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Bytomiu.

 Zawody odbywały się w następujących kategoriach wiekowych:

        Młodzicy – roczniki 2000, 2001

        Dzieci – roczniki 2002, 2003

        Dzieci młodsze – roczniki od 2004

Oprócz wychowanków SKARPA Bytom gościliśmy zawodników z klubów wspinaczkowych z całej Polski tj. AWF Katowice, CW TRANSFORMATOR, UKA AGAMA, UKA Warszawa, KW Jastrzębie, MKS Tarnovia, UKS K-2 oraz SKARPA Lublin.

Miłym akcentem było pojawienie się uczniów z zaprzyjaźnionych Szkół tj. SP nr 3 i Gimnazjum nr 4 z Bytomia oraz SP nr 31 z Zabrza.

W zawodach wystartowało 46 zawodników. Uczestnicy mieli do pokonania dwie długie 13 metrowe drogi, zarówno w rundzie eliminacyjnej, jak i w rundzie finałowej rozgrywanej metodą pucharową. Rywalizacja była bardzo zacięta.

Atmosfera zawodów była bardzo sympatyczna, dużą dawkę emocji dostarczyli nam najmłodsi zawodnicy Tymoteusz Winiarski (lat 6) i Stanisław Sobański (lat 5), którzy dzięki swojej odwadze zmierzyli się z trudnościami dróg, jakie zostały przygotowane również dla starszych zawodników. Za odwagę serdecznie gratulujemy.

Organizatorzy SKARPA Bytom w ramach przerw przygotowali miłą niespodziankę dla wszystkich zawodników a mianowicie ogłosili dodatkową konkurencją „Najszybszy zawodnik”, gdzie można było zmierzyć się z rywalami z wszystkich kategorii. W ramach tej konkurencji najlepszy czas osiągnął Rafał Bąk pokonując 13 metrową drogę z wynikiem 10,05 sek., drugie miejsce zajął Miłosz Bujak pokonawszy drogę w 10,66 sek., różnica pomiędzy zawodnikami wynosi 0,61 setnych sekundy!!! To się dopiero nazywa zacięta rywalizacja! Trzecie miejsce zdobył Olaf Malinowski z wynikiem 11,28 sek.

Zwycięzcom zostały wręczone puchary, medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe a dla tych, którzy otarli się o podium SKARPA Bytom przewidziała upominki pocieszenia oraz dyplomy uczestnictwa.

Zwycięzcom gratulujemy wygranych oraz składamy serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom, sędziom, trenerom oraz gościom za przybycie i zapraszamy na następne zawody.

 DZIECI MŁODSZE – CHŁOPCY

1.      KONSTANTY SOBAŃSKI – UKA WARSZAWA

2.      ANTONI GONTARZ – UKA AGAMA

3.      TYMOTEUSZ WINIARSKI

4.      STANISŁAW SOBAŃSKI

DZIECI MŁODSZE – DZIEWCZYNY

1.      ANNA SALONI – UKA AGAMA

2.      DOMINIKA MAJSZCZYK – UKA AGAMA

3.      MAJA TOPOLEWSKA – UKA WARSZAWA

4.      ZUZANNA MIENTUS – SKARPA BYTOM

5.      MARIA GRZEŚKOWIAK – UKA AGAMA

6.      LENA PYTEL – UKS K-2

 DZIECI – CHŁOPCY

1.      MIŁOSZ BUJAK – SKARPA BYTOM

2.      DOMINIK KŁOPOTEK – KW JASTRZĘBIE

3.      IGNACY NIEŚCIÓR – SKARPA LUBLIN

4.      MIKOŁAJ SZYMECKI – SKARPA LUBLIN

5.      BARTŁOMIEJ WINIAREK – UKA AGAMA

 

 DZIECI – DZIEWCZYNY

1.      MARIA NAZARKIEWICZ – SKARPA LUBLIN

2.      MARIA URBAN – TRANSFORMATOR

3.      WIKTORIA WAWRZEŃCZYK – KW JASTRZĘBIE

4.      ALICJA KWIATKOWSKA – SKARPA LUBLIN

5.      EMILIA RUDNICKA – SKARPA BYTOM

6.      BIANKA JANECKA – AWF KATOWICE

 MŁODZICY – CHŁOPCY

1.      RAFAŁ BĄK – TRANSFORMATOR

2.      OLAF MALINOWSKI – SKARPA LUBLIN

3.      JAKUB OBRACAJ – KW JASTRZĘBIE

4.      DOMINIK WYPIÓR – SKARPA BYTOM

5.      ADRIAN KIERADA – SKARPA LUBLIN

6.      IGOR ZAGUBIEŃ – SP 31

 MŁODZICZKI – DZIEWCZYNY

1.      ALEKSANDRA KAŁUCKA – MKS TARNOVIA

2.      NATALIA WOŚ – SKARPA LUBLIN

3.      KLAUDIA WOŹNIAK – SKARPA BYTOM

4.      MARCELINA MATYJASZCZYK – SKARPA LUBLIN

 

NAJSZYBSZY ZAWODNICY:

1.      RAFAŁ BĄK – Z WYNIKIEM 10,05 SEK. (TRANSFORMATOR)

2.      MIŁOSZ BUJAK – Z WYNIKIEM 10,66 SEK. (SKARPA BYTOM)

3.      OLAF MALINOWSKI – Z WYNIKIEM 11,28 SEK. (SKARPA LUBLIN).

OTWARTE MISTRZOSTWA BYTOMIA WE WSPINACZCE NA CZAS


"SKARPA" Centrum Sportu ma zaszczyt zaprosić dzieci wraz z młodzieżą na kolejną edycje zawodów wspinaczkowych pn. "Otwarte Mistrzostwa Bytomia we wspinaczce sportowej na czas", które odbędą 18 czerwca br. (start godzina 9.00) na ściance wspinaczkowej w Bytomiu – Szombierkach przy ul. Modrzewskiego 5a.

więcej